Kategorie - formatka

Top  Previous  Next

Dla dodawania, prezentowania i edycji danych związanych z kategoriami jest wykorzystywana formatka kategorii, poniżej przedstawiono wygląd takiej formatki.

 

Kategorie formatka

 

Formatka posiada sekcje „Dane podstawowe” i „Podkategorie”.

 

Sekcja "Dane podstawowe"

 

W ramach tej sekcji prezentowane są następujące dane:

Grupa - określenie do jakiej grupy należy dana kategoria. Wybór dokonywany jest z listy dostępnych grup, przypisanie kategorii do grupy jest wymagane. Zmiana grupy dla kategorii jest możliwa tylko do czasu zatwierdzenia wersji wyszukiwarki, tyko dla wersji wyszukiwarki w statusie „w przygotowaniu”. Po zmianie grupy zmieniana jest kolejność dla danej kategorii na ostatnią w danej grupie.
Nazwa - nazwa kategorii, maksymalna liczba znaków w tym polu to 250. Uzupełnienie nazwy kategorii jest wymagane. Zmiana nazwy kategorii jest możliwa niezależnie od statusu wersji wyszukiwarki – także dla wersji w statusie „zatwierdzona”.
Kolejność - określa kolejność danej kategorii w grupie. Do zmiany w tym polu wymagane jest wypełnienie pola Grupa. Zakres dostępnych wartości wynika z liczby kategorii w ramach wybranej grupy. Zmiana powoduje konieczność zmiany numeru kolejności dla danej kategorii w grupie. Po zmianie kolejności realizowana będzie automatyczna zmiana dla pozostałych kategorii w kontekście danej grupy, tak aby uwzględnić wprowadzaną zmianę kolejności dla danej kategorii.
Numer - numer identyfikujący daną kategorię, numer jest unikalny dla wszystkich kategorii. Numer ten jest nadawany automatycznie w trakcie tworzenia kategorii, nie można go zmieniać w trybie edycji.
Obrazek - to pole z możliwością wstawienia elementów graficznych takich jak ikony, zdjęcia itp. Maksymalny rozmiar pliku obrazka to 200 kB.
Opis - to pole opisujące szczegóły danej kategorii, maksymalna liczba znaków w tym polu to 500. Uzupełnienie pola nie jest wymagane.
Utworzył - dane użytkownika, który utworzył daną kategorie (imię i nazwisko). Informacja ta wprowadzana automatycznie na etapie dodawania kategorii, w trybie edycji nie można zmieniać tej wartości.
Data utworzenia - data w formacie RRRR-MM-DD, informacja kiedy została dodana kategoria. Informacja wprowadzana automatycznie na etapie dodawania kategorii, w trybie edycji nie można zmieniać tej wartości.

 

Sekcja "Podkategorie"

 

W ramach tej sekcji prezentowany jest przycisk operacji do zmiany podkategorii oraz tabela prezentująca podkategorie przypisane do danej kategorii.

 

Przycisk operacji "Zmieniaj podkategorie".

Użycie tego przycisku powoduje wyświetlenie okna z listą podkategorii. W przypadku edycji kategorii, gdy status wersji dla danej kategorii jest „zatwierdzona”, prezentowany będzie komunikat związany z potwierdzeniem zapisania danych kategorii (sekcja "Dane podstawowe").

 

Tabela prezentująca podkategorie.

Tabela prezentuje podkategorie należące do kategorii, zakres danych w tabeli:

Kolejność - kolejność podkategorii w kontekście danej kategorii,
Nazwa - nazwa podkategorii,
Opis - opis podkategorii.